Dog Day Disco is terug in Paradiso! Na een bomvolle Dog Day Disco-editie afgelopen november na London Calling, pakt Dog Day Disco aanstaande zaterdag 27 februari extra groot uit in alle drie de zalen van Paradiso!
Headliner is het Belgische Villa. Deze heren deden afgelopen zomer stof opwaaien met hun superfijne remixen van onder andere Anita Meyer en Ali Love, ook brachten ze op Eskimo Recordings het `Cosmic Balearic Beats Volume 2´ album uit. Naast Villa draaien Mr. Wix en residents DJ´s Lustige Lola & Weltschmerz en Atomica (RobotRock), de Kelder wordt omgetoverd tot een Sputnik Space Disco met DJ’s Meneer de Beer en Job de Wit. In de Sputnik Space Disco zullen de Russiche wodka, spaceshuttles en space disco niet ontbreken!
Dinsdag 23 februari speelde the Swell Season ( de band rond The Frames-zanger Glen Hansard) in een vol Paradiso. Rassion Mag was hierbij, maakte foto’s. Hele mooie foto’s! En een verslag. Dat je weet wat je gemist hebt!
The Swell Season was al een hele lange tijd uitverkocht. Tot dat de zanger Glen Hansard op de dag van het concert nog even had bedacht dat hij toch geen zit concert wou. Dat werd hem door vele in dank afgenomen. Want er kwamen nog wat kaartjes in de verkoop. Het was net niet uitverkocht maar de grote zaal stond behoorlijk vol. Met allerlei verschillende mensen in alle soorten, maten en leeftijden.
Het voor programma bestond uit Josh Ritter, die een prachtig mini concertje gaf.De man met het vrolijkste hoofd van Paradiso sloot af met het pijnlijk mooie “Girl In The War” gespeeld zonder microfoon of versterking. Het was zo stil dat je het geklik van de foto camera’s nog kon horen. Toen ik om mij heen keek naar de gezichten van de rest van het publiek was ik zeker niet de enige die emotioneel geraakt was door dit tafereel.
Om stipt half 9 begon The Swell Season, Glen begon eerst in zijn eentje maar al snel kwamen The Frames en Markéta Irglová er bij. Markéta en Glen wisselde de elkaar zo nu en dan af van piano naar gitaar. De eerlijke en rauwe stem van Glenn werd over het algemeen beter ontvangen dan de fragiele en zuchtende stem van Markéta. Mondharmonica’s, violen, banjo’s alles werd uit de kast getrokken om Amsterdam te vermaken . De interactie met het publiek van Glenn’s kant was extreem hoog, zo nu en dan een anekdote en nummers die speciaal gericht zijn aan bepaalde mensen in het publiek. De band genoot openlijk van het publiek dat op allerlei verschillende manieren mee deed aan het concert. Paradiso deed haar geschiedenis eer aan met het publiek als achtergrond koor. The Swell Season wist niet van ophouden, het optreden duurde zeker 2 uur en 15 minuten. Het encore werd afgesloten met een nummer van Daniel Johnston. Devil Town werd door alle bezoekers mee gebruld. The Swell Season heeft een meeslepend en menselijk concert gegeven. Op de 3 aspecten van muzikaliteit , sfeer en tijdsduur was de avond een dikke acht waard. Dieuwertje Heuvelings – Rassion Mag
Jónsi gaat het groots aanpakken. De zanger van Sigur Rós debuteert als soloartiest met een album en een show die elke omschrijving tart. Woorden als extravagant en theatraal voldoen vermoedelijk niet. De toonaangevende website Pitchfork probeert het met: “seriously epic”. De man die zingt in zijn zelf verzonnen taal heeft er zelf vast woorden voor, maar pas als je het ziet kun je die begrijpen. Op 2 april komt het album ‘Go’ uit en op 2 juni komt Jónsi met zijn show naar de Grote Zaal van Paradiso. Bekijk hier alvast de prachtige video van het nummer ‘Go Do’
The Soft Pack is een geweldig punky indierockbandje uit San Diego. Het viertal, dat veel vergeleken wordt met zowel The Strokes als met Pavement, maakte al naam als `The Muslims´. Maar eind 2008 besloten ze de naam te veranderen vanwege het vele en veelal racistisch getinte commentaar dat ze kregen. Onder de naam The Soft Pack ging het ze meteen voor de wind. In 2008 traden ze op in het voorprogramma van onder meer The Breeders, Bloc Party en The Last Shadow Puppets en in 2009 waren ze met hun gruizige en rammelende rocknummers van hooguit drie minuten, een van de hoogtepunten van South by Southwest Festival. Begin 2010 ligt het debuutalbum klaar.
London Calling super-c0ncert-tip voor maart 2010: op 2 maart speelt de band in de Kleine Zaal van Paradiso en er zijn nog kaartjes. Nog wel.
Aanstaande zondag (21 feb) speelt Hole in Paradiso. Dat de band rond Courtney Love er nog steeds toe doet bewezen ze afgelopen vrijdag bij Jonathan Ross op de BBC. Kijk maar:
Lonelady, We Have Band, Fools Gold, Darwin Deez, Stornoway, Holly Miranda, Sunny Day in Glasgow, Emanuel and the Fear, And So I Watch You From Afar en Joe Worricker zijn bevestigd voor London Calling 2010 # 1.
Doll & the Kicks, the Features, Esben and the Witch, Erland and the Carnival kondigdenhun komst naar het tweedaagse festival in Paradiso al eerder aan. In de aanloop naar het festival zullen er nog meer bands aan de line up toegevoegd worden.
La Roux is helaas uitverkocht, maar je kunt op 20 maart tijdens We Love 80’s wel zien waar La Roux de mosterd vandaan haalt: namelijk Heaven 17. Samen speelden ze voor de BBC een aantal nummers van elkaar.
De gelukkigen onder ons die een kaartje hebben voor het uitverkochte concert van The XX op dinsdag 16 februari in Paradiso kunnen ook nog eens genieten van de band These New Puritans in het voorprogramma. Maar voor wie hier niet bij is, is er gelukkig ook goed nieuws. These New Puritans komen woensdag 28 april voor een speciaal optreden naar Bitterzoet.
Hypnotiserende bassen, gitaren, drums, een zwaar vervormde ‘angry young man’ stem, afwisselende ritmes en akkoordenschema’s, een punk attitude en totaal dansbare muziek: dit zijn These New Puritans. De band is zeer geschikt voor fans van The Fall, P.I.L., Mission of Burma en Gang of Four maar ook liefhebbers van Kaiser Chiefs en Franz Ferdinand kunnen hun hart ophalen bij These New Puritans. De vier bandleden van These New Puritans zijn allen tieners die prat gaan op hun intelligentie en hun voorkeur voor literatuur van Kafka en Dante.
Everybody was in the French Resistance is het muzikale project met een kleine knipoog van Dyan Valdes and Eddie Argos. Het koppel deed beiden ruim ervaring op in andere bands; Eddie Argos is zanger en tekstschrijver van Art Brut en Dyan Valdes is de toesteniste van the Blood Arm. Valdes en Argos vormen samen het dynamische duo ‘Everybody was in the French Resistance’. Op zaterdag 27 februari presenteert Paradiso de band in Bitterzoet.
Eddie Argos zingt op zijn aparte, staccato, bijna sprekende manier zoals hij ook doet bij Art Brut. Valdes speelt gitaar, toetsen en doet de achtergrond koortjes. De nummers zijn opgebouwd uit simpele catchy riffs en hooks, echte oorwurmen!
‘Fixing the Charts’ is de titel van het album van Everybody was in the French Resistance dat deze winter verschijnt. De band corrigeert eigenhandig de ‘fouten’ die gemaakt zijn in de van de hitlijsten van de afgelopen decennia popmuziek. De liedjes zijn een reactie op de grote hits van vroeger en nu. Zo nemen ze in het nummer ‘Billies Genes’, ‘Coal Digger’ en ‘Walk Alone’ respectievelijk Michael Jackson, Kanye West en Gerry and the Pacemakers op een sympathieke manier de hak.